Latter

Молочний холдинг «Miлкіленд - Україна» в 2015 р. вивів на ринок нову торгову марку «LatteR», під якою випускаються унікальні молочні продукти, що не містять лактози і глютен. Дана продукція спеціально створена для того, щоб легко засвоювати всю користь молочних продуктів. Тому рекомендується для людей, що дбають про своє здорове харчування, а також всієї сім’ї.

Де зустрічається лактоза?

Лактоза - це молочний цукор (вуглевод), який у великих кількостях міститься в коров'ячому молоці, грудному молоці, молочних сумішах; в менших кількостях лактоза міститься і в кисломолочних продуктах.

Лактозу широко використовують у харчовій промисловості, зокрема, для виготовлення дитячого харчування, молочних консервів, десертів, згущеного молока; в кондитерському виробництві - при виготовленні цукерок, желе, бісквітів, джемів, гіркого шоколаду, мармеладу, печива, різної глазурі і т.д.; в хлібопекарському виробництві; у виробництві м'ясоковбасних виробів (збільшує стійкість забарвлення продукту); вона входить до складу багатьох харчових ароматизаторів і підсилювачів смаку. Застосовується при виготовленні дієтичних продуктів для спортсменів, а також осіб, які страждають на діабет.

У фармацевтичній промисловості лактоза є сполучною речовиною і наповнювачем для виготовлення цілого ряда лікарських засобів і вітамінних композицій.

Лактоза і здоров'я людини

Лактоза корисна і необхідна організму, оскільки вона нормалізує кальцієвий обмін в організмі і сприяє всмоктуванню в кишечнику інших мінеральних речовин, а також підтримує нормальну мікрофлору кишечника, сприяючи розмноженню сприятливих для організму кисломолочних бактерій. Однак для того, щоб лактоза приносила користь, необхідно, щоб вона правильно засвоювалася. Цьому сприяє фермент лактаза, що міститься в організмі людини. З його допомогою лактоза розщеплюється на прості моносахариди- глюкозу і галактозу, і в такому вигляді легко засвоюється. Але, на жаль, лактоза засвоюється не всіма.

Непереносимість лактози і лактазна недостатність

Деякі люди страждають непереносимістю лактози і внаслідок цього відчувають дискомфорт після вживання молочних продуктів. Це пов'язано зі зниженим утворенням ферменту лактази в кишечнику або недостатньої його активністю. Лактаза - це фермент, який розщеплює лактозу, її дефіцит в організмі (лактазна недостатність) призводить до порушення всмоктування лактози і поганій переносимості продуктів харчування, що містять молочний цукор (лактозна непереносимість).

Лактазная недостатність, яка призводить до нездатності розщеплювати лактозу, яка надходить в організм з їжею, може мати різні причини.

Зниження активності лактази може бути генетично зумовлене і передаватися  спадково  при вродженої або сімейної лактозной недостатності. Для всіх ссавців, у тому числі і для людини, типово зниження активності лактази при переході на дорослий тип харчування. Наприклад, у людини активність лактази починає знижуватися в кінці першого року життя, причому найбільшої інтенсивності цей процес досягає протягом перших 3-5 років життя. Це так звана первинна лактазная недостатність. Вторинна лактазная недостатність може бути викликана зовнішніми чинниками, наприклад, харчовою алергією (в тому числі до білка коров'ячого молока), кишковою інфекцією або відсутністю лікування такого захворювання як целіакія. У такому випадку, якщо фактор, що впливає, зникає і ворсинки кишки відновлюються, то здатність виробляти лактазу також відновлюється.

У яких продуктах харчування можна зустріти глютен?

Глютен (клейковина) - основний білок злаків і речовина, токсична для хворих на целіакію, є основним чинником, що ушкоджує слизову оболонку (ворсинки) тонкої кишки.

Глютен міститься в багатьох злаках - таких, як пшениця, жито, овес, ячмінь. При цьому, найширший перелік продуктів харчування містить так званий прихований глютен - тобто доданий до складу завдяки здатності згущувати і склеювати. Наприклад, пшеничний крохмаль використовується для надання густий і однорідної консистенції йогуртам і морозиву, глютен може міститися в шоколаді (особливо молочному), клейковина стає основою для промислових сиропів і соусів (майонез, кетчуп, соєвий), ковбасних виробах і так званих крабових паличках.

Целіакія

Целіакія (глютенова ентеропатія) - порушення травлення, викликане пошкодженням ворсинок тонкої кишки деякими харчовими продуктами, що містять глютен (і близькими до нього білками злаків таких злаків, як пшениця, жито, ячмінь і овес). У першому сторіччі нашої ери Аретей з Каппадокії і Целий Авреліан описали хронічну діарею і стеаторею у дітей та жінок і назвали хворобу morbus coeliacus, «кишкова хвороба». У 1950 році голландський педіатр Віллем Діке вперше пов'язав причину целіакії у дітей з глютеном - розчинною в алкоголі фракцією білка, що міститься в пшениці.

Раніше вважалося, що целіакія зустрічається досить рідко - з частотою 1: 3000. Сучасні дослідження населення показали, що ген, відповідальний за схильність до целіакії, зустрічається досить часто, а саме захворювання є приблизно у 0,5-1% населення. Типова целіакія з важкими порушеннями всмоктування дійсно зустрічається рідко. У переважної більшості відзначаються позакишкові прояви: залізодефіцитна анемія, афтозний стоматит, дерматит Дюринга, остеопороз, маленький зріст, затримка статевого розвитку, безпліддя, аутоімунний цукровий діабет 1 типу та ін. Подібна прихована і субклінічна форми зустрічаються приблизно на порядок частіше типовою класичної целіакії.

Целіакія характеризується порушенням кишкового всмоктування, суб-або атрофією слизової оболонки тонкої кишки, позитивною реакцією на аглютеновую дієту (виключення з їжі продуктів зі злаків, що містять глютен). Серед клінічних варіантів слід виділяти істинну целіакію і синдром целіакії, який може розвинутися при найрізноманітніших захворюваннях кишечника (аномалії розвитку, інфекції, тривалий прийом антибіотиків та ін.). Початок целіакії нерідко збігається з введенням прикорму, що містять борошняні вироби, в харчовий раціон дитини віком 6-12 міс. Цей період особливо небезпечний в плані провокації целіакії.

З метою гарантувати безпечність молочних продуктів ТМ «Latter» для споживачів з особливими потребами, «Мілкіленд-Україна» запровадив жорстку процедуру лабораторної перевірки продукції на відсутність в ній лактози.

Перевірка цільномолочної продукції здійснюється безпосередньо лабораторією підприємства-виробника після етапу додавання до продукту ферменту лактази, що розщеплює лактозу.

Тестування сиру та масла відбувається у лабораторії «Укрметртестстандарт» перед відправкою готової продукції до магазинів.

Вся продукція ТМ «Latter» виготовляється на заводах, що входять до структури «Мілкіленд-Україна» та отримали висновки Державної санітарно-епідеміологічної служби при Міністерстві охорони здоров’я України на відповідність такої продукції відповідним Технічним умовам України.


    




	
Точки продажу продукції "LatteR" перегляньте, будь ласка, на офіційному сайті.