Думка експерта
Розповiсти друзям:


Продукти без лактози

Де зустрічається лактоза?

Лактоза - це молочний цукор (вуглевод), який у великих кількостях міститься в коров'ячому молоці, грудному молоці, молочних сумішах; в менших кількостях лактоза міститься і в кисломолочних продуктах.

Лактозу широко використовують у харчовій промисловості, зокрема, для виготовлення дитячого харчування, молочних консервів, десертів, згущеного молока; в кондитерському виробництві - при виготовленні цукерок, желе, бісквітів, джемів, гіркого шоколаду, мармеладу, печива, різної глазурі і т.д.; в хлібопекарському виробництві; у виробництві м'ясоковбасних виробів (збільшує стійкість забарвлення продукту); вона входить до складу багатьох харчових ароматизаторів і підсилювачів смаку. Застосовується при виготовленні дієтичних продуктів для спортсменів, а також осіб, які страждають на діабет.

У фармацевтичній промисловості лактоза є сполучною речовиною і наповнювачем для виготовлення цілого ряда лікарських засобів і вітамінних композицій.

Лактоза і здоров'я людини

Лактоза корисна і необхідна організму, оскільки вона нормалізує кальцієвий обмін в організмі і сприяє всмоктуванню в кишечнику інших мінеральних речовин, а також підтримує нормальну мікрофлору кишечника, сприяючи розмноженню сприятливих для організму кисломолочних бактерій. Однак для того, щоб лактоза приносила користь, необхідно, щоб вона правильно засвоювалася. Цьому сприяє фермент лактаза, що міститься в організмі людини. З його допомогою лактоза розщеплюється на прості моносахариди- глюкозу і галактозу, і в такому вигляді легко засвоюється. Але, на жаль, лактоза засвоюється не всіма.

Непереносимість лактози і лактазна недостатність

Деякі люди страждають непереносимістю лактози і внаслідок цього відчувають дискомфорт після вживання молочних продуктів. Це пов'язано зі зниженим утворенням ферменту лактази в кишечнику або недостатньої його активністю. Лактаза - це фермент, який розщеплює лактозу, її дефіцит в організмі (лактазна недостатність) призводить до порушення всмоктування лактози і поганій переносимості продуктів харчування, що містять молочний цукор (лактозна непереносимість).

Лактазная недостатність, яка призводить до нездатності розщеплювати лактозу, яка надходить в організм з їжею, може мати різні причини.

Зниження активності лактази може бути генетично зумовлене і передаватися  спадково  при вродженої або сімейної лактозной недостатності. Для всіх ссавців, у тому числі і для людини, типово зниження активності лактази при переході на дорослий тип харчування. Наприклад, у людини активність лактази починає знижуватися в кінці першого року життя, причому найбільшої інтенсивності цей процес досягає протягом перших 3-5 років життя. Це так звана первинна лактазная недостатність. Вторинна лактазная недостатність може бути викликана зовнішніми чинниками, наприклад, харчовою алергією (в тому числі до білка коров'ячого молока), кишковою інфекцією або відсутністю лікування такого захворювання як целіакія. У такому випадку, якщо фактор, що впливає, зникає і ворсинки кишки відновлюються, то здатність виробляти лактазу також відновлюється.

З метою гарантувати безпечність молочних продуктів ТМ «Latter» для споживачів з особливими потребами, «Мілкіленд-Україна» запровадив жорстку процедуру лабораторної перевірки продукції на відсутність в ній лактози.

Перевірка цільномолочної продукції здійснюється безпосередньо лабораторією підприємства-виробника після етапу додавання до продукту ферменту лактази, що розщеплює лактозу.

Тестування сиру та масла відбувається у лабораторії «Укрметртестстандарт» перед відправкою готової продукції до магазинів.

Вся продукція ТМ «Latter» виготовляється на заводах, що входять до структури «Мілкіленд-Україна» та отримали висновки Державної санітарно-епідеміологічної служби при Міністерстві охорони здоров’я України на відповідність такої продукції відповідним Технічним умовам України.


    
  	 	

Київ

Адреса
Фуршет

Два кроки від хати

Адреса
вул. Тарнавського,104б
вул. Пасiчна, 70
вул. Личакiвська,112
вул. Кульпаркiвська,135
вул. Горбачевського,15

Фора

Адреса
просп. Маяковського, 63/12
вул. Борщагiвська, 128

ВелМарт

Адреса
вул. Грушевського, 9

Велика Кишеня

Адреса
вул. Рафаїла Чорного, 4

Фірмові кіоски Чернігівського молокозаводу

Адреса
Кiоск №7 ринок Пять углов, 1